Maketavimas

Mūsų klientams nereikia sukti galvos dėl spaudinio maketo, viskas gali būti atlikta vietoje. Spaustuvė „Baltijos Kopija“ Jūsų maketavimo užduotis patiki tik savo srities specialistams, maketuojantiems visus mūsų leidykloje spausdinamus leidinius – vizitines korteles, lankstinukus, brošiūras, katalogus, plakatus, knygas ir pan. Maketuojant atsižvelgiama kokiu būdu bus spausdinama, kadangi reikalavimai ofsetinei spaudai ir skaitmeninei skiriasi, atkreipiamas dėmesys į leidinio tipą ir subtilybes, todėl pamačius galutinį rezultatą telieka džiaugtis geru maketu.

Kas yra maketavimas

Spaudos maketavimas yra specifinė užduotis, kuriai reikia tiek žinių, tiek priemonių. Tai techninis darbas, tačiau kartu ir menas, siekiant, kad spaudos darbas būtų matomas ir įsimenamas, o įvairūs dizaino elementai derėtų tarpusavyje. Kokybiškas maketavimas gali pasiūlyti tvarkingą, suvaldytą vaizdą, patrauklų ir atitinkantį maketavimo standartus.

Kuo skiriasi maketavimas nuo grafinio dizaino

Su šia sritimi mažai susidūrę žmonės dažnai painioja, kuo skiriasi grafinis dizainas ir maketavimas bei domisi, ar tai nėra tas pats. Grafinis dizainas yra plati sritis, kuriai priklauso ir maketavimo darbai. Grafinis dizainas leidžia perteikti vizualinį turinį įvairiomis techninėmis, meninėmis priemonėmis ir apima vizualiosios komunikacijos sprendimus kuriant spaudos maketus, gaminio dizainus, skaitmeninį vaizdą, interneto puslapių dizainą ir daug kitų sričių įvairiose medijose. Maketavimas labiau koncentruojasi būtent į optimalų vizualinį išdėstymą spaudos darbams.

Maketavimo darbai

 

Pagrindiniai maketavimo principai

Siekiant, kad maketavimo darbai būtų efektyvūs ir atitiktų aukštus kokybės reikalavimus, stengiamės, kad kiekvienas maketas spaudai būtų kuriamas vadovaujantis tam tikrais principais. Jeigu kliento suteikiama informacija bei vizualiniai duomenys dėl prastos kokybės trukdo sukurti tinkamą maketą, prašome klientų atsiųsti kokybiškesnę medžiagą. Pasaulyje gero maketavimo principai paprastai yra šie:

 • Siekiant užtikrinti tvarkingą visų grafinių elementų suvaldymą, naudojamos skaitmeninio vaizdo redagavimo ir maketavimo programos, įjungiant maketavimo tinklelio papildinį. Jis suteikia galimybę kiekvieną vaizdą sudėlioti į tvarkingas lygiagretes. Todėl mums žvelgiant į maketą, jis atrodo tvarkingas.
 • Maketuojant svarbu apmąstyti, kokia bus dėmesio suvaldymo strategija. Spaudos maketas gali talpinti įvairiais šriftais atspausdintus didelius ir mažus tekstus, antraštes, paantraštes, paveikslėlius, numerius, nuotraukas. Kuo daugiau skirtingų grafinių elementų, tuo sunkiau suvaldyti žiūrovo dėmesį. Tačiau maketas turi būti sukurtas taip, kad adresato žvilgsnis ne klajotų nevaldomas, o tikslingai sektų tam tikrus tekstus, vaizdus, ir būtų galima teisingai suvokti žinutę, kurią siekia suteikti vaizdas. Tam naudojami įvairūs metodai: tinkamas išdėliojimas, spalvų išryškinimas, kiti sprendimai.
 • Kuriant maketą naudojami standartiniai spalvų derinimo principai tam, kad spaudos darbas suteiktų norimą efektą.
 • Siekiant estetiško rezultato, specialiai suderinami tekstų šriftai, pasitelkiami tipografiniai metodai.
 • Geras maketas turi būti puikiai matomas bei įskaitomas ne tik kompiuterio ekrane, bet ir ant visiškai pagaminto spaudos produkto.

Maketavimo kaina

Maketavimo kaina yra skaičiuojama priklausomai nuo spaudos darbų apimties. Pateikę savo užklausą ir apibūdinę užduotį, sulauksite mūsų atsakymo. Spaustuvė „Baltijos Kopija“ išanalizuos Jūsų pateiktą užduotį ir pagal standartinius įkainius bei numatydami būsimo darbo trukmę, paskaičiuos, kokia galėtų būti preliminari maketavimo kaina. Ji priklausys nuo pasirinkto formato, spaudos darbų kiekio, grafinių elementų ir jų išdėstymo sudėtingumo.


Susisiekite

 • (8 5) 276 0709

  Gintarė Pakeltienė
  Projektų grupės vadovė
  Mob. 8 682 67 040
  El. p. gintare@kopija.lt

  Romas Simonaitis
  Vadybininkas
  Mob. 8 602 09 439
  El. p. romas@kopija.lt

  Bendrieji el. paštai:
  El. p. vadyba@kopija.lt
  El. p. pardavimai@kopija.lt


  Norminių leidinių užsakymai (buvusi „Rekona”)

  Danguolė Garlaitė
  Vadybininkė
  Tel. (8 5) 265 2630
  Mob. 8 686 07 802
  El. p. danguole@kopija.lt


  Buhalterija
  Tel. (8 5) 277 3505
  El. p. buhalterija@kopija.lt


  Darbo laikas

  I – V 8.30 – 17.00
  VI – VII nedirbame

 • BĮ UAB „Baltijos kopija“
  Kareivių g. 13B
  LT-09109 Vilnius
  Į. k. 110669916
  PVM LT106699113
 • Socialiniai tinklai

© 2016 Baltijos kopija, Kareivių g. 13B, LT-09109 Vilnius