Tinklaraštis

Kaip gimsta vizitinė kortelė

Ar kada nors susimąstėte, kaip atsiranda Jūsų vizitinės kortelės? Nuo tos akimirkos, kai užsakote vizitines korteles iki kol jos atsiduria ant Jūsų stalo įvyksta keli gamybos procesų etapai. Įlįskime į spaustuvės užkulisius ir sužinokime, kaip vyksta vizitinių kortelių gamyba.

Idėjos sukūrimas

Vizitinės kortelės yra tokie svarbūs mūsų reprezentacijos elementai, jog jos net tampa visą reputaciją simbolizuojančiomis metaforomis. Sakoma „moters nagai yra jos vizitinė kortelė“ arba „pardavimų agento mašina yra jo vizitinė kortelė“, arba „namo fasadas yra jo vizitinė kortelė“ ir t.t. Kokios vizitinės kortelės, tokie ir jų šeimininkai – taip esame įpratę mąstyti. Todėl norint užsisakyti korteles, nevertėtų iškart eiti paprasčiausiu keliu bei rinktis šabloninį kortelės variantą. Skyrus šiek tiek daugiau laiko originalios idėjos vizitinėms kortelėms radimui, galima korteles iš neutralių paversti labai veiksmingai kuriančiomis pageidaujamą įvaizdį. Gal kortelė galėtų imituoti neįprastą vaizdą (telefono ekranėlį, medžio lapą ar pan.), o gal ją spausdinti reikėtų ant įdomesnės formos (delno, saulės, snaigės ar kt. figūros). Žinoma, nebūtina idėją kurti patiems, ją gali pasiūlyti profesionalai, atliekantys spaudos kūrimo ir gamybos darbus.

Maketavimas

Radus tinkamą idėją prasideda vizitinių kortelių gamyba. Spaustuvės, leidyklos dizaineriui tenka pirmasis gamybos žingsnis: vizitinių kortelių maketavimas. Dizaineriai maketuodami vadovaujasi įprastais vizualinės kultūros estetiniais principais bei specifiniais vizitinių kortelių maketo kūrimo reikalavimais. Kompozicija dažnai remiasi „aukso pjūvio“ strategija, taip pat naudojamas specialus kompiuterinis maketavimo tinklelis, leidžiantis visus grafinius elementus išdėstyti vizualiai patraukliai. Atitinkamai derinamos spalvos, užtikrinama, kad tekstai būtų įskaitomi. Sukūrus maketą, galima siųsti jį spausdinimui.

Spausdinimas

Vizitinės kortelės dažniausiai spausdinamos ant storesnio popieriaus, ant vieno jo lakšto sutalpinant keliolika ar kelias dešimtis vizitinių kortelių atvaizdų. Priklausomai nuo pageidavimų, gali būti pasirenkamas skirtingų spalvų, skirtingo storumo, kreidinis, blizgus, ekologiškas, perdirbtas ir kitomis savybėmis pasižymintis popierius. Lakštai dedami į spausdinimo mašinas, kurios atlieka savo darbą. Spausdinimo mašinos gali būti skirtingos. Lietuvoje labai populiari ofsetinė spauda, kokią dažnai naudoja ir spaustuvė „Baltijos kopa“, o, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje nepakeičiama spaudos tendencija laikoma risografija. Skirtingos spausdinimo mašinos skirtingais būdais gali išlieti dažus, kurių mašinoje paprastai būna sudėtos pagrindinės kelios spalvos. Mašinai jas automatiškai maišant išliejami ir atspausdinami skirtingi atspalviai.

Pjaustymas

Vienas labiausiai jaudinančių spausdinimo proceso darbų – vizitinių kortelių pjaustymas. Tarsi imtų karštą iškeptą pyragą iš orkaitės spaustuvės darbuotojai iš mašinų ištraukia atspausdintus popieriaus lakštus. Tuomet jie dedami į popieriaus pjaustymo stakles. Jos lakštus laiko tvirtai suspaudusios, o aštrūs peiliai suraiko šį gaminį pagal norimus parametrus. Susmulkinti lakštai išimami iš pjaustymo staklių ir Jūsų naujos kvepiančios kortelės jau pagamintos.

 

© 2016 Baltijos kopija, Kareivių g. 13B, LT-09109 Vilnius